Księgowość OnLine

Jeszcze nigdy współpraca z biurem nie była tak prosta!

Nie musisz wychodzić z firmy!

Jak to możliwe? Od zawsze jednym z naszych głównych priorytetów jest wygoda klientów. Staramy się inwestować w rozwiązania, które pozwalają oszczędzić czas i optymalizować podejmowane działania.

W ostatnich dniach zainwestowaliśmy w zaawansowane oprogramowanie, dzięki któremu możemy prowadzić księgowość całkowicie zdalnie! Jedyne, czego potrzebujemy to skany dokumentów – bez przesyłania kurierem, bez zbędnych wyjazdów.

Sprawdź nas – pierwszy miesiąc gratis – przekonaj się, jakie to proste i wygodne!

Księgowość OnLine jest dla Ciebie!

Nasze nowoczesne rozwiązania kierujemy do klientów, którzy:

  • Znajdują się w innym mieście/ państwie i bezpośredni kontakt jest utrudniony
  • Cenią sobie swój czas i nie chcą przeznaczać go na spotkania i wyjazdy, których można by uniknąć
  • Lubią nowoczesne rozwiązania i rozumieją, w jaki sposób potrafią one pomyślnie wpłynąć na działanie ich firmy
  • …dowolne połączenie powyższych

Obalamy mity

Wielu osobom pojęcie „księgowość online” kojarzy się ze skomplikowanymi rozwiązaniami technicznymi, kosztownymi systemami informatycznymi bądź brakiem kontroli czy niskim poziomem bezpieczeństwa proponowanego rozwiązania. W rzeczywistości jest to usługa, z której skorzystać może praktycznie każdy. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych, ale błędnych stwierdzeń dotyczących księgowości online.

Mit 1: aby skorzystać z księgowości online muszę posiadać drogie oprogramowanie bądź zakupić skomplikowany system informatyczny.

Wręcz przeciwnie, aby skorzystać z Księgowości online nie muszą Państwo inwestować w żadne systemy informatyczne ponad te, które aktualnie Państwo posiadają. Praktycznie każdy system operacyjny (Windows, Linus, MacOS) umożliwia podłączenie pulpitu zdalnego (RMD – Remote Desktop), dzięki któremu nasz pracownik będzie w stanie połączyć się z Państwa systemem. Pełne wymagania techniczne dotyczące księgowości online wyszczególnione są na tej stronie.

Mit 2: księgowość online to rozwiązanie mało bezpieczne ze względu na relatywnie krótki czas, od kiedy istnieje możliwość takiej współpracy.

Faktem jest, że usługa „księgowość online” jest wciąż nowością na polskim rynku. Pamiętać jednak należy, że opiera się na rozwiązaniach technicznych znanych, sprawdzonych i szeroko stosowanych od bardzo dawna. Zdalny pulpit dostępny jest od wielu lat, niezależnie od platformy oraz systemu operacyjnego. Podobnie połączenia tunelowe (VPN – Virtual Private Network), wykorzystywane przy tego typu rozwiązaniach. Obecne wersje specyfikacji tych usług są wolne od błędów „wieku dziecięcego”, dzięki czemu dowolna usługa na nich oparta – a taką właśnie jest księgowość online – charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa.

Mit 3 – Księgowość online jest mniej pewna ze względu na uzależnienie od niezawodności infrastruktury telekomunikacyjnej

Prawdą jest, że bez dostępu do sieci Internet świadczenie usług „księgowość online” nie jest możliwe, jednak dla zapewnienia jak najwyższej niezawodności usługi zabezpieczyliśmy się przed nagłymi wypadkami. W ramach podjętych kroków:

  • w siedzibie firmy zainstalowaliśmy szerokopasmowe, asynchroniczne połączenie internetowe,
  • każda stacja robocza za pośrednictwem której prowadzone są prace online na Państwa serwerach, prócz standardowego, przewodowego połączenia internetowego, wyposażona jest również w modemy bezprzewodowe. Modemy te pracują – w zależności od konieczności – w oparciu o sieci bezprzewodowe dwóch niezależnych operatorów: Play (która w praktyce korzysta z infrastruktury technicznej PlusGSM) oraz T-Mobile. Gwarantuje to ciągłość usług nawet w przypadku awarii łącza stałego i (jednocześnie) jednej z trzech ogólnopolskich sieci komórkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>